Zásadní rozdíl mezi V Liftem a tradičním faceliftem spočívá v tom, že V Lift je výrazně komplexnějším a vyváženějším zákrokem. Řeší totiž oblast od horní části spánku až po krk. Zahrnuje přitom vnější obočí, celou střední část obličeje i čelistní linii. Klasický facelift se oproti tomu soustředí pouze na linii čelisti. Výsledek klasického faceliftu potom vypadá nepřirozeně, jakoby částečně a nedokončeně. Právě komplexní charakter metody V Lift je klíčem ke spokojenosti klientů.

Názorná ukázka toho, jak se může facelift nepovést, když to se zákroky přeženete.
Jocelyn Wildenstein a Mickey Rourke

Vlastnosti našeho obličeje se mohou s přibývajícím věkem poměrně rychle měnit, což vede k celkové změně vzhledu. Proces stárnutí v určitou chvíli odhalí náš skutečný věk a my potom vypadáme méně mladistvě a energicky, než jak se ve skutečnosti cítíme. Zákrok V Lift dokáže v takových případech poskytnout komplexní řešení, které pomáhá získat mladiství vzhled zpět. Tento unikátní přístup kombinuje tradiční a hluboké liftingové techniky a zároveň se vyhýbá negativním efektům, které jsou s tradičními metodami spojeny.

Jak funguje tradiční facelift

Facelift (lifting obličeje) je chirurgický zákrok, jehož cílem je zlepšit vzhled obličeje a krku tím, že zredukuje viditelné projevy stárnutí. Během tohoto zákroku vytvoří chirurg řezy v oblasti vlasové linie a uší a skrze ně potom zvedne a přemístí podkladovou tkáň a svaly tak, aby vytvořil mladistvější vzhled. Kůže je poté přetažena přes nové kontury obličeje a přebytečná je odstraněna. Řezy jsou potom tradičně zašity. 

Lifting obličeje může řešit různé problémy včetně povadlé kůže, hlubokých vrásek nebo ztráty objemu v oblasti obličeje a krku. Zákrok může také zpevnit podkladové svaly a tkáně, čímž je dosaženo výraznější čelistní linie a krku. Doba trvání zákroku se odvíjí od jeho rozsahu a řádově se jedná o několik hodin. V některých případech je přitom nutná celková anestezie. Facelift se obvykle provádí u pacientů, kteří začínají pociťovat následky stárnutí jako je povislá kůže a vznik vrásek. Výsledkem je mladistvější vzhled, který může vydržet několik let a pacienti mohou přispět k jejich udržení správnou péčí o pleť, ochranou před sluncem apod. Nicméně, klasický facelift je překonán a jsou zde zákroky jako V Lift nebo Deep plane facelift. Kdo chce řešit krk, je zde nejnovější technika Deep necklift.

Již žádné natahování

Tradiční metody faceliftu mají tendenci obličej natahovat do stran. To logicky vede k tomu, že následně vypadá zploštěle a roztaženě. Patrné je také zjevné napětí kůže. Takovýto výsledek není zrovna ideální. Metoda V Liftu se tomuto problému dokáže vyhnout, neboť pracuje přímo s měkkou tkání obličeje, kterou zvedá do její původní polohy. Díky tomu je výsledek trvalejší a mladistvý vzhled přirozenější. 

Cílem každého kdo takový zákrok zvažuje, je vypadat mladším, aniž by bylo patrné, že podstoupil plastickou operaci. Zkuste si pomocí prstů zvednout tváře směrem k horní části uší. Uvidíte, jak dojde k vylepšení krku a čelisti. Současně se vám ale shrne kůže kolem spánku. U klasického liftingu by právě spánek tvořil určitou překážku toho, aby se vše vyhladilo a vypadalo skutečně omlazeně. Zvedněte nyní obočí a spánky nahoru tím, že si prsty položíte podél vlasové linie v oblasti spánku. Všimněte si přitom, jak zvednutí vnějšího obočí rozevírá určitou „kapuci“ kolem očí. Pokud se toto vše efektivně zkombinuje, lze se zbavit tohoto shluku kůže a dosáhnout mladistvějšího vzhledu.

Pokud jste přeskočili stránku o zákroku, tak si ji určitě přečtěte a pokud vás téma zaujalo, můžete pokračovat na stránku Jak V Lift vylepšuje tradiční facelift.