Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Jaký je rozdíl mezi V Liftem a takzvaným Deep plane faceliftem?
Hlavní rozdíl je ve vektoru posunu a individualizaci zákroku. Existuje mnoho chirurgů co provádí Deep plane facelift. Deep plane facelift dosahuje přirozeného výsledku se zaměřením především na oblast střední etáže obličeje, vytvoření ostrosti čelistní linie a částečně krku. V Lift je autorskou technikou Dr. Ventruby a je přímo individualizován pro jednotlivé klienty. V Lift umožňuje docílit komplexního omlazení obličeje ve všech etážích. Ovšem vždy je to individuální. Pro někoho bude vhodný Deep plane facelift, pro jiného V Lift.
Jaká je průměrná cena zákroku V Lift?
Každý V Lift je unikátní a reaguje na jedinečnost klienta nebo specifické potřeby a estetické cíle zákroku. Ve výsledku se tak může cena pro každého pacienta lišit. Nicméně teď na přelomu roku 2023 / 24 je to průměrně 120.000,-
Tak jako existuje minifacelift nebo minilift, je i nějaký mini V Lift?
V Lift je komplexní zákrok navržen k tomu, aby omladila celý obličej včetně oblastí vnějšího obočí, čelistní linie, střední části obličeje a krku. Pro tuto svoji komplexní podstatu nemá V Lift žádnou svoji mini verzi. Existují však menší zákroky, navržené tak, aby se zaměřovali na obnovu základní struktury obličeje do původní mladistvé polohy. Jedná se ale o možnost vhodnou pro ty, kdo hledají spíše prevenci před účinky stárnutí.
Jaký je rozdíl mezi zákrokem facelift a V Lift?
Tradiční facelift se primárně zaměřuje na známky stárnutí v dolních dvou třetinách obličeje a krku. Volí typicky horizontální natažení kůže směrem k uším. Cílem je vyhlazení vrásek a redukce ochablosti v oblastech jako jsou tváře a krk, což však často vede k napnutému vzhledu. Na druhé straně zákrok V Lift volí odlišný přístup. Tato technika zvedá obličejovou tkáň více proti směru působení gravitace. Technika je navržena tak, aby omladila celý obličej včetně vnějšího obočí, střední části obličeje i krku. Díky tomu může V Lift cílit na mnohem přirozenější výsledek.
Jak dlouho zákrok V Lift vydrží?
Kde při V Liftu vzniknou jizvy? Tato technika vytváří výsledky, které vydrží několik let. Nelze uvést přesně kolik, protože je to individuální, každý je jiný, jinak rychle stárne, má jinou životosprávu, atp. Faktorů které ovlivňují délku po kterou lze výsledky zákroku pozorovat je celá řada.
Kde při V Liftu vzniknou jizvy?
Technika V Lift pracuje s řezy, které jsou pečlivě navrženy tak, aby zůstaly skryté. Rozhodně by neměly bránit tomu nosit jakýkoliv účes, ať již dáváte přednost nošení vlasů do culíku, nebo si je raději necháváte rozpuštěné. Během zákroku navíc nedochází k napínání kůže což podporuje snazší hojení a výsledné jizvy jsou prakticky neviditelné.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.