Pokud vás zajímá rozdíl mezi V Liftem a faceliftem, všechny informace najdete na stránce V Lift vs Facelift. Další informace najdete v menu pod názvem o zákroku.

Technika V Liftu se od tradičního nebo hlubokého liftingu liší. Na rozdíl od tohoto tradičního faceliftu, který se zaměřuje hlavně na linii čelisti, je V Lift komplexním a vyváženým zákrokem, který zahrnuje úpravu celého obličeje od horní části spánku až po krk včetně vnějšího obočí, střední části obličeje a linie čelisti i krku. Tento celkový přístup vede u klientů k velké spokojenosti.

Řezy používané při zákroku V Lift jsou pečlivě navrženy tak, aby zůstaly skryté a aby během zákroku a ani po něm, nedocházelo k přílišnému napínání kůže. Tento přístup podporuje lepší hojení a minimalizuje jizvy. Tyto řezy jsou přitom rozmístěny tak, aby nijak nezasahovaly do účesu bez ohledu na to, zda preferujete nošení vlasů nahoru, nebo dolů.

Tradiční facelift se obvykle zaměřuje na spodní dvě třetiny obličeje a krku. Pomocí horizontálního natahování kůže směrem k uším redukuje vrásky a ochablou kůži v oblastech jako jsou tváře, brada a krk. V Lift zvedá obličejovou část vertikálně čímž působí ve směru proti gravitaci a dosahuje přirozenějších výsledků. 

V Lift řeší i oblast krku

Do všech procedur snažících se zvrátit proces stárnutí by měl být vždy zahrnut i krk. Klasický facelift ale krk vůbec neřeší, neboť pouze natahuje obličej do stran. Svaly na krku jsou ale připojeny k tvářím, a to vede k tomu, že ve chvíli, kdy tváře začnou ochabovat, krk klesá spolu s nimi. Zákrok V Lift řeší tento problém tak, že krk ukotví nahoru. Další klíčová část zákroku se zaměřuje na hluboké tukové polštářky, které se nachází pod svalovou tkání krku. Tyto polštářky se s věkem zvětšují, jde o proces známý jako submentální tuková hypertrofie. Ve chvíli, kdy začne k těmto změnám docházet, ztratíme onu hladkou kůži pod bradou. Na místo ní se začnou objevovat nejrůznější vybouleniny. Výsledkem je dvojitá brada anebo krk, který ze všeho nejvíc připomíná ten krocaní. Krk máme každý jedinečný a může mít různý tvar i velikost. U všech ale začne k některým z výše uvedených změn dříve či později docházet. 

Zákrok V Lift nespočívá pouze v tom, že se odstraní tuk pod kůží a zpevní se svalstvo krku, známé jako platysma. Přesto se chirurg ale pod sval dostává a stále se rozšiřující tukové polštářky odstraňuje společně s dalšími strukturami, které by mohly způsobit onen nechtěný, těžký vzhled krku. Práce chirurga v tomto prostoru vyžaduje použití pokročilých technik nezbytných pro správné a bezpečné provedení zákroku. Přesto je to pro krásný a mladistvý vzhled krku nezbytné. 

Po ošetření tkáně pod svalem přistupuje chirurg přímo k úpravě zmíněného platysmálního svalu. Pokud došlo s rostoucím věkem ke vzniku přebytku jeho tkáně, sval je oříznut a zmenšen. Následně je složen a sešit, což vytvoří stabilní tvar krku. Ten je následně ještě vylepšen vertikálním liftingem vedeným z horní části. Přebytečná volná kůže bude odstraněna z oblasti za ušima i v horní části. Výsledkem bude hladší a mladistvější krk.

Vypadejte tak mladě, jak se cítíte

V Lift je revoluční zákrok, který vám pomůže vypadat stejně mladě, jako se cítíte. Zákrok je vždy přizpůsoben vašim individuálním potřebám, což zaručuje optimální výsledky. Stárnutí obličeje ovlivňuje sebevědomí v celé řadě mezilidských a profesních situací, což má samozřejmě vliv na naši identitu, respektive to, jak sami sebe vnímáme. Technika V Lift napomáhá získat zpět ztracené sebevědomí, a opět se tak cítit sami sebou.